Abdullah Yıldız - Namazla Diriliş

1613 İzleme


Abdullah Yıldız - Namazla DirilişNamaz Gönüllüleri Platformu, 19 Ağustos 2006 tarihinde başlattığı “Namazla Diriliş Seferberliği”nin “İkinci On Yıl” etabını, 15 Temmuz 2016 şahlanışından da alınan heyecan ve ruhla, “Salâ’dan Salât’a” üst başlığı ile yeni bir boyuta taşıdı.2006 yılından beri çalışmalarını sürdüren Namaz Gönüllüleri Platformu, `Namazla Diriliş Seferberliği` faaliyetlerinin `İkinci On Yıl` etabına güçlü bir çıkışla başlamak için:2 Aralık 2016 akşamı saat 20.00 de İstanbul-Başakşehir'deki Emin Saraç Kültür Merkezi'nde,5 Aralık 2016 akşamı saat 19.30'da da Istanbul-Üsküdar'daki Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde,On `Namaz Gönüllüsü` Hoca ile birlikte yan yana ve omuz omuza iki program gerçekleştirdi.Kategori : 864


Abdullah Yıldız 1954 Adana doğumlu. 4 çocuk babası ve bir de torun dedesi. Adana İmam Hatip Lisesi ve Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü mezunu. 23-24 yıllık öğretmenlik hayatından sonra şu an emekli öğretmen.

Yayın hayatına 1980?de Pınar Yayınlarıyla başladı. 1991 yılında ilk kitabı ?Namaz Bir Tevhid Eylemi? çıktı. Kendi ifadesiyle ?Bir kitap yazma ihtiyacından ziyade, amacım bizzat kendim İmam Hatip yıllarımda, çevremde gördüğüm namazın içinin boşalması ve namazın, şekli hale gelip sahabenin veya daha sonraki nesillerin hayatında meydana getirdiği güzellikleri göremeyişimiz nedeniyle -bu konuda bir şeyler yapmak lazım- diye derledim, toparladım, kaynaklardan (ayetler, hadisler önce tabi) bunları anlatmaya başladım. Yani ben kitabı yazmadan önce muhtemeldir ki birçok yerde bunu anlatmışımdır. Derken kitap yaz dediler ve kitap oldu olayların içinden süzülerek geldiği için de merhem olmuştur inşallah.?
Yazar; Namazla Diriliş Platformu ve Kur?an-ı Anlama Platformu gönüllüsü. Umran dergisinin editörlüğünü yapmakta ve Vakit gazetesinde yazmaktadır.

Abdullah Yıldız DİĞER VİDEOLARI