Namazın Çok Yönlü Tarifi - Abdullah Yıldız

4579 İzleme

2013 yılı itibari ile Ensar Vakfı organizasyonunda Namaz Bilinci Eğitim Seminerleri başlatılmıştır. Bu programın ilk semineri; Namazın Çok Yönlü Tarifi - Abdullah Yıldız

Abdullah Yıldız 1954 Adana doğumlu. 4 çocuk babası ve bir de torun dedesi. Adana İmam Hatip Lisesi ve Konya Selçuk Eğitim Enstitüsü mezunu. 23-24 yıllık öğretmenlik hayatından sonra şu an emekli öğretmen.

Yayın hayatına 1980?de Pınar Yayınlarıyla başladı. 1991 yılında ilk kitabı ?Namaz Bir Tevhid Eylemi? çıktı. Kendi ifadesiyle ?Bir kitap yazma ihtiyacından ziyade, amacım bizzat kendim İmam Hatip yıllarımda, çevremde gördüğüm namazın içinin boşalması ve namazın, şekli hale gelip sahabenin veya daha sonraki nesillerin hayatında meydana getirdiği güzellikleri göremeyişimiz nedeniyle -bu konuda bir şeyler yapmak lazım- diye derledim, toparladım, kaynaklardan (ayetler, hadisler önce tabi) bunları anlatmaya başladım. Yani ben kitabı yazmadan önce muhtemeldir ki birçok yerde bunu anlatmışımdır. Derken kitap yaz dediler ve kitap oldu olayların içinden süzülerek geldiği için de merhem olmuştur inşallah.?
Yazar; Namazla Diriliş Platformu ve Kur?an-ı Anlama Platformu gönüllüsü. Umran dergisinin editörlüğünü yapmakta ve Vakit gazetesinde yazmaktadır.

Abdullah Yıldız DİĞER VİDEOLARI