34. Geleneksel Ensar Vakfı Kır Gezisi

501 görüntüleme
05 Ağustos 2017
Bu yıl 34.sü düzenlenen Geleneksel Ensar Vakfı Kır Gezisi, 9 Temmuz Pazar günü yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla Belgrad Ormanı Kirazlıbent mevkiinde gerçekleşti. Piknik alanına İstanbul'un ilçeleri olmak üzere Türkiye'nin farklı yerlerinden Ensar Vakfı ailesine gönülden bağlı birçok kişi geldi. Ailelerin gelmesiyle birlikte piknik katılımcılarına serbest zaman tanındı. Çocuklar aileleriyle birlikte piknik alanına kurulan oyun alanlarında vakit geçirirken çeşitli ikramlar bulunuldu.
Öğle vaktine doğru ise, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı coşkulu bir şekilde tempo tutarak piknik alanında mehteran ziyafeti sundu. Mehteran gösterisinin ardından Ensar Vakfı bünyesinde yer alan İstanbul Tasarım Merkezi (İTM), Hanımlar Komisyonu, Değerler Eğitimi Merkezi (DEM), Ensar Neşriyat çadırları gelenlere Ensar Vakfı ile ilgili çeşitli bilgi aktarımında bulundular.
Serbest zamanın ardından Kır gezisi programı Kuran'ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardından ise cemaat ile birlikte öğle namazı kılındı. Namazdan hemen sonra ise Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader piknik alanına gelen ailelere hoş geldiniz konuşması yaparak 34.sü düzenlenen piknikte tekrar bir araya gelmenin haklı gurunu yaşadığının altını çizdi. Daha sonra konuşmasını gerçekleştiren Ensar Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Av. İsmail Cenk Dilberoğlu, geçen sene yaşanan hain darbe girişiminden dolayı bir araya gelinemediği ve geleneksel pikniğin yapılamadığını belirtti. Dilberoğlu, Ensar dostlarının, Türkiye'nin dirliğine, birliğine İslam ümmetinin geleceğine inanan samimi Müslümanların piknikte yer aldığını söyleyerek, gelecek senelerde de Ensar Vakfı pikniklerinin icra edilmesi gerektiğini vurguladı. Çok fazla şehit ve gazilerimizin olduğunun altını çizerek, "Şehit ve gazilerimizden Allah razı olsun, onların bıraktığı emanete de hakkıyla sahip çıkabilmeyi bizlere nasip eylesin. Bugün çok değerli misafirlerimiz de var. Ensar Vakfı geleneksel pikniğimizde her zaman bilgilendirmelerde bulunuyoruz. 170 şubemizle yurtlarımızda bu sene 10 bin bu yıl içerisinde de 20 bine yakın öğrencisi ile birlikte binlerce bursiyeri, yurtdışındaki yurt ve vakıf faaliyetleri ile birlikte imam hatip okullarımızdaki faaliyetlerimizdeki 1 milyon 300 bini geçen öğrenci sayısını 3000'ini geçen okullar ile tüm Türkiye çapında hizmet etmeye gayret ediyoruz. Özellikle İstanbul'daki imam hatip okullarımızda ücretsiz öğle yemeği hizmetine ve bunun gibi birçok hizmeti vakıf bünyesinde devam ettirmeye çalışıyoruz. Sizlerin duası ve inancıyla elimizden geleni yapıyoruz." dedi.
Konuşmaların ardından dualar yapıldı ve Ensar Vakfı yemek ikramlarında bulundu. Çay ikramı ve sohbetlerin ardından geleneksel piknik sona erdi.